2020 rozpoczynamy gadająco, czyli Podkast BiznesMamy wylądował.

Minęły zaledwie 2 tygodnie nowego roku, a ja już u 3 różnych blogerów przeczytałam, że w 2020 koniecznie (jeśli jeszcze tego nie czynisz) należy zacząć słuchać podcastów.


Z każdych stron są one zachwalane i polecane jako najlepszy sposób, aby odnieść sukces, nieustannie się rozwijać, ćwiczyć mózg, nie marnować czasu itp. 

I ciężko się nie zgodzić z tymi opiniami, bo ja sama robię to już dobre 3 lata.
Dlaczego od przeszło 3 lat jestem wierna podkastom?


Ja ogólnie całe młodzieńczo-dorosłe życie spędziłam ze słuchawkami w uszach. Słuchałam muzyki w każdej możliwej sytuacji od czasów nastoletnich. Nawet 5 minutowej przejażdżki tramwajem nie wyobrażałam sobie bez odpalenia piosenki, czy dwóch.

Od zawsze dawała mi ona kopa w długim marszu, otuchę w stresujących czasach, schronienie przed światem w życiowych kryzysach. 

Natomiast z chwilą, w której odkryłam podkasty, odkryłam też całkiem inny świat.. Nie gorszy, ani nie lepszy od muzyki. Po prostu inny, pełen wiedzy, niesamowitych historii, ciekawych faktów, poruszających opowieści..


Po każdym dobrym podkaście czuję się spełniona, zaspokojona, pełna nowej energii i zmotywowana do różnego rodzaju działania. Nie tylko biznesowego, bo słucham ich na różne tematy: biznes, marketing, duchowość, rozwój, psychologia, nauka.. (np. jeden, który najbardziej przez lata utkwił mi w pamięci opowiadał o strukturze głodu i nędzy na świecie oraz o pracy, jaką wykonują eksperci, aby tę biedę na szeroką skalę zwalczać.) 


Wszystko zaczęło się gdy zostałam mamą – od potrzeby słuchania czegoś w trakcie długich spacerów po okolicy w czasie, gdy moja córka spała. A spać to ona potrafi. Wtedy właśnie wkręciłam się w podkasty. 
Potem zaczęłam słuchać też w samochodzie z mężem (często wyjeżdżamy na eurotripy i samochodem lub kamperem robimy mnóstwo km po Europie), a także samotnie podczas tras do Krakowa.

Mieszkam pod Krakowem, ale zdarza się często, że jadę do miasta, bo mam do załatwienia dużo różnych spraw i bywa, że podczas jednego wyjazdu robię ponad 100 km.. 
Podkasty, w moim odczuciu, zamieniły ten czas za kółkiem z bezproduktywnego i pełnego frustracji spowodowanej korkami, na wyczekiwaną chwilę wytchnienia, rozwoju i odpoczynku dla mózgu od codziennych problemów. 
Doszło do tego, że nie mogę się doczekać, aż znowu utknę samotnie za kółkiem w korku 😉


Czy to dlatego my również postanowiłyśmy z Anią ruszyć z własnym podkastem? Podsumujmy fakty:


1. Znamy już, na własnej skórze siłę i wartość podkastów.

2. Wiemy, że podkast i mama małych dzieci to trochę, jak yin i yang: idealnie się uzupełniają. 

Nasze odbiorczynie same przyznają, że chętnie pożerają wiedzę w formie nagrań:

* gdy karmią piersią,

*gdy spacerują z wózkiem,

*gdy odkurzają,

*gdy jadą autem,

*gdy gotują,

*gdy czekają na dziecko na zajęciach.. 

3. Chcemy naszym odbiorczyniom dawać jak najlepsze treści, takie które w obecnej technologii najlepiej na świecie są dopasowane pod specyficzne potrzeby Mam


I dlatego właśnie nasz projekt „Macierzyński i co dalej” zaczyna być przez nas realizowany, jako podkast. Yupiiiii! Na razie mamy dla Ciebie tylko jeden odcinek na naszym kanale, ale spokojnie, nowe będą się pojawiały regularnie 🙂 

Jak zatem wysłuchać naszego jedynego, nowiusieńkiego nagrania na naszym świeżutkim, dziewiczym kanale? Oto instrukcja: 

1. Na razie nasz podkast jest dostępny w Spotify, ale wkrótce będzie też w kliku innych popularnych serwisach do podcastów. Aby odsłuchać pierwszy premierowy odcinek podcastu – użyj playera poniżej:

2. Nagranie, które leci na premierowy pierwszy rzut nosi tytuł: „WS, czyli metoda Wyróżnij się i jak jej używać w biznesie”. 

3. I z tym na razie Cię zostawiamy. Prosimy: wejdź, przesłuchaj, osłuchaj się, daj feedback – szczerze napisz co sądzisz i jakie masz uwagi, followuj nas na Spotify, jeśli używasz.

4. Wkrótce otrzymasz dalsze info w jakich jeszcze innych miejscach znajdziesz podkast oraz jakie nowe odcinki się pojawią!

5. Masz pomysł na odcinek? Koniecznie daj znać, a chętnie weźmiemy go pod uwagę!

P.S. Wszystkie nasze podkasty znajdziesz w zakładce PODKAST BIZNESMAMY w górnym menu na głównej stronie bloga!

Karolina Valim

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *